Energetici nestačili na Vítkovice, rozhodly slepené góly

V předehrávce 40. kola se i přes velkou snahu nepodařilo energetikům navázat na poslední dvě vítězství za sebou. O utkání rozhodla 23. minuta, ve které Ridera vstřelila dvě branky. To energetiky více nakoplo a usadili se před vítkovickou branku, kde na soupeře vyvíjeli velký nátlak, Energii ale dnes chybělo i gólové štěstí.
Tipsport extraliga, 40. kolo, čt 25.1.2024, Karlovy Vary, KV Arena
HC VÍTKOVICE RIDERA
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 22:06 Kalus (Claireaux, Auvitu; 5/5), 22:32 Šoustal (Grman, Peterek; 5/5), 58:33 R. Bukarts (Kovář, Claireaux; 5/5). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Gerát, Brejcha. Diváci: 3527. Průběh utkání: 0:3.
diváci3527
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Havlín – Jiskra, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, Procházka – Koffer, Kofroň, Kružík.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Klimeš – Percy, Grman, Mikuš, Kovář, Auvitu, Jeřábek, Prčík – Fridrich, Chlán, Lakatoš – R. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, R. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.

Hned v úvodních vteřinách se první střely ujal Joona Huttula, ale rána od modré proletěla vysoko nad brankou. Na druhé straně se pokusil zakončit Petr Fridrich, který se ale přes karlovarské hráče nedostal k úplné střele. Hra se poté opět přesunula před vítkovickou branku, kde měl snahu otevřít skóre zápasu Dávid Gríger, ale neúspšně. Hra se nadále přesouvala z jedné strany hrací plochy na druhou, přičemž se vždy našel někdo, kdo se pokusil zakončit. V šesté minutě se do velké šance dostal Dávid Gríger, který ještě stihl nabít na Tomáše Rachůnka, ale nedokázal zpracovat puk dle jeho představ. Po třiceti vteřinách byla k vidění další velká šance, tentokrát u karlovarské branky. Tomáš Vondráček se dostal až před připraveného Dominika Frodla, přes kterého neuspěl. Hra v dalších minutách probíhala skoro bez přerušení. Posledních pět minut první třetiny měli více ve svých rukou energetici, kteří nenechávali vítkovického gólmana poklidným. Z větších šancí se o zakončení pokusili Vít Jiskra, Michal Plutnar či Jiří Černoch.

Do druhé dvacetiminutovky se více vrhli Vítkovičtí, kteří se usadili v útočném pásmu. To jim v čase 22:06 přineslo první branku. I přes bránícího Dalimila Mikysku se nakonec podařilo překonat karlovarského gólmana Markovi Kalusovi, který tak otevřel dnešní utkání. Ridera zůstala i nadále v předbrankovém prostoru Dominika Frodla a po 26 vteřinách se opět radovala z dalšího gólu. Po nahození Mária Grmana od modré čáry se dostal kotouč na hokejku Tomáše Šoustala, který střelu přesně tečoval za záda Frodla. Energie se ve 24. minutě dostala do přesilové hry, kterou se jim ale soupeřovo vyhazování nepodařilo využít. Naopak k nebezpečné střele v oslabení se dostal Marcel Barinka, jehož pokus na poslední chvíli domácí gólman zneškodnil. Energie si poté dokázala ukořistit kotouč a usadit se v útočném pásmu, ale k přesnému zakončení nedošlo. Tři minuty před ukončením druhé části se trestná lavice otevřela taktéž na domácí straně. I energetikům se podařilo v oslabení dostat se před Klimeše, konkrétněji Ondřeji Beránkovi s Jiřím Černochem, který ale hostujícího gólmana nepřekonal.

Energetici se po dvou odehraných minutách poslední části dostali do přesilové hry, kterou se horlivě snažili využít. Střely Stříteského, Procházky či Kangasniemiho ale byly neúspěšné. Karlovarští vyvíjeli nátlak i po přesilové hře. Nejblíže byl Jiří Černoch, který měl před sebou část odkryté brány, ale kotouč nedokázal dostat za brankovou čáru. Na druhé straně se o zvýšení skóre pokusil Roberts Bukarts, jeho střelu Dominik Frodl ubránil. Ridera se po tomto pokusu snažila dále udržet v útočné třetině, ale Karlovarští si puk opět převzali a zamířili zpět před Klimeše. V 52. minutě měla Energie příležitost snížit díky přesilové hře, ale přes nátlak a šance se jí to nezadařilo. Před koncem oslabení se před karlovarskou bránu dostal opět Roberts Bukarts, který z mezikruží Dominika Frodla nepřekonal. Energetici se přesto nevzdali a znovu se vydali do útočného pásma. Dvě minuty před koncem Karlovarští zariskovali a na led šli v šesti. Vítkovicím se ale podařilo vyhodit a v 59. minutě vstřelil do prázdné branky třetí gól Rihards Bukarts.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě chceme pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství, protože v dnešním utkání to chtěl jednoduše více. První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé třetině jsme nezvládli dvě situace v našem obranném pásmu. Jednou dorážka z předbrankového prostoru, jednou od modré čáry a soupeř šel do vedení. V ten moment jsme věděli, že to pro nás bude hodně těžké, protože jsme se nedokázali prosadit přes fyzicky vyspělé hráče, které má soupeř v defenzivní řadě. Nedali jsme branku a ani jsme si nepomohli přesilovou hrou. Proto si myslím, že dnes soupeř zaslouženě vítězí.

Jiří Veber (HC Vítkovice Ridera): Z utkání jsme měli velký respekt, s tím, že jsme chtěli dobře vstoupit. Myslím si, že první třetina byla oboustranně rychlá, moc se nepřerušovalo. Soupeř měl nějakou šanci, ale myslím, že to bylo po našich chybách. Byli jsme nedůrazní, měli jsme být trochu důslednější v tom zakončení. Ve druhé třetině jsme paradoxně vyhráli, což bylo pro nás výborné. Po zvládnutém oslabení nás kolem desáté minuty soupeř několikrát zamknul, takže jsme měli trochu strach z toho, ale nakonec jsme to přečkali. Ve třetí třetině měli šance a tlačili se na nás, ale my už s vidinou s tím, že jsme měli dvougólový náskok, tak už jsme si to ohlídali. Děkujeme celému mančaftu, od gólmana počínaje po posledního hráče.